مسیر سایت

مقاله ها

برگزاری سمینار شروع اجرای سامانه جامع نظام مهندسی و ارجاع کار افق در استان سمنان (1392/08/25)

   به گزارش واحد روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان، سمینار شروع اجرای سامانه جامع نظام مهندسی و ارجاع کار در تاریخ شنبه مورخ 92/5/5 در محل سالن کنفرانس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان برگزار شد.

afaghsemnan

  در این سمینار که با حضور ریاست سازمان، مدیرکل مسکن و شهرسازی استان سمنان، شهردار سمنان و شهرداران مناطق سمنان، اعضای هیئت مدیره، اعضای شورای اجرایی دفاتر نمایندگی و پرسنل سازمان برگزار شد مهندس نیک هوش ضمن عرض خیر مقدم به حضار در مورد نحوه عملکرد این سامانه توضیحاتی را بیان داشتند.

  وی گفت: امروز اولین ارجاع کار به مهندسین صورت می گیرد و از این پس ارجاع کار در استان فقط توسط نرم افزار افق انجام می شود.

  ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان با بیان اینکه با راه اندازی این سامانه ارتباط مالی بین کارفرما و مهندسین قطع می شود گفت: با پیشرفت عملیات ساختمانی و با تاییدیه مهندس ناظر، حق الزحمه آن به صورت مرحله ای در حساب مهندس ناظر آزاد و قابل برداشت می شود.

  مهندس نیک هوش همچنین در مورد مجریان ذیصلاح گفت: پروانه های اشتغال به کار مجریان ذیصلاح به سرعت در حال صدور است و امیدواریم از ابتدای شهریور ماه امسال شاهد راه اندازی آن باشیم.

  در این جلسه مهندس صادقی-مدیر کل محترم مسکن و شهرسازی استان سمنان نیز ضمن تشکر از اعضای هیئت مدیره و ریاست سازمان در راه اندازی این سامانه گفت: یکی از دغدغه های مهندسین، شیوه ارجاع کار و ارائه خدمات سازمان به آنها بوده است که با عنایت به راه اندازی این سامانه در استان این مشکل مرتفع شده است.

  مهندس خراسانیان-شهردار محترم سمنان- نیز طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از ریاست سازمان در جهت راه اندازی سامانه ارجاع کار افق گفت: با عنایت به ارجاع کار توسط این سامانه بسیاری از مشکلات ساخت و ساز شهری حل خواهد شد. وی همچنین از تجمیع اطلاعات پرونده های ساخت و ساز در سازمان نظام مهندسی و شهرداری به صورت یکپارچه در آینده خبر داد و گفت: امیدواریم با این سیستم یکپارچه اطلاعات بتوانیم روند ساخت و سازهای شهری را تسریع ببخشیم.

  در پایان این مراسم و بصورت نمادین اولین ارجاع کار توسط مدیر کل مسکن و شهرسازی استان سمنان، شهردار سمنان و شهرداران مناطق یک و دو سمنان صورت پذیرفت.

  گزارش تصویری: 

قوانین و مقررات | پیمان رازداری | نقشه سايت | تماس با ما
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به شرکت نرم افزاری آفاق (اندیشه فناوری اطلاعات قرن) می باشد.