مسیر سایت

حوزه اتوماسیون اداری (e-Automation)

  اهداف سازمان­ ها با تعریف فرایندهای کاری و شکل­ گیری گردش کاری مرتبط با آن­ها محقق می­ شود. در شکل سنتی انسان­ ها مجری اجرای گردش کار مرتبط با فرایند، نظارت بر آن و بهینه کردن آن هستند. بدیهی است که میزان پیچیدگی گردش کار و نیاز به توانمندی­ های بشری صحت انجام عمل، میزان بروز خطا، وابستگی به نیرو­های انسانی و مسائل مختلف دیگری را به همراه خواهد داشت.

  اتوماسیون (Automation) که ترکيبي است از دو کلمه "automatic" و "operation" و به معني عمل کردن بدون عامل خارجي (انسان) يا با کمترين تاثير عامل خارجي است، مفهومی است که از زمان ظهور، نقش خود را در افزایش سرعت و دقت، کاهش هزینه و وابستگی­ ها به توانمند­ی­ های قابل خودکار­ کردن بشری به اثبات رسانیده است. عبارت "سازمان الکترونیک" که در پی بکارگیری ابزارهای اتوماسیون در انجام فرایند­های سازمانی به وجود آمده، در شکل ایده­ آل آن سازمانی است که در آن انسان فکر می­ کند و ماشین کار می­ کند.

  محصولات تولیدی مختلفی که با هدف تشکیل سازمان الکترونیک تولید شده­ اند، عمدتاً وجه مشترک فرایندهای سازمانی را در نظر گرفته­ اند؛ که از جمله­ ی آن­ها می­ توان به مکاتبات اداری، حقوق و دستمزد و در شکل پیشرفته تر آن به سیستم­ های ERP سازمانی اشاره کرد.

banner

 

 

 

 

  اما؛ این همه­ ی نیاز سازمان­ ها نیست...

  برخی از فرایند­ها که رکن اساسی تحقق اهداف سازمان­ ها هستند به هیچ عنوان در قالب این ابزارها قابلیت خودکار ­سازی ندارند و نیازمند سیستم­ های کاملاً ویژه اتوماسیون هستند. فعالیت­های «شرکت نرم افزاری آفاق» در حوزه­ ی اتوماسیون اداری معطوف به سازمان­ های با اهداف خاص منظور می­ شود، که به عنوان نمونه می­ توان به تولید بسته ­­های نرم­ افزاری مختلفی با هدف اتوماسیون سازمان نظام مهندسی ساختمان اشاره کرد.

  سازمان­ نظام مهندسی ساختمان، که به منظور ساماندهی به امور ساخت و ساز مهندسی کشور با کمک اعضای واجد صلاحیت راه­ اندازی شده است، با حجم زیادی از فرایندهای کاری در پاسخگویی به ارباب رجوع و اعضاء مواجه است. پیدا کردن کارهای طراحی و نظارت مربوط به تقاضاهای رسیده از طرف ارباب رجوع، محاسبات مالی دقیق و زمان بر مربوطه، مراقبت­ های ویژه در واگذاری کار بین اعضا با توجه به صلاحیت­ های آنها، راضی نگه داشتن اعضاء با پخش عادلانه کارها، بایگانی پرونده ­های اعضا و کارهای انجام شده توسط آنها و داشتن آمار و گزارشات دقیق از کارهای وارد شده به سازمان که بتواند در تصمیم گیری موثر باشد، از جمله نگرانی­ های مسئولان و نیروهای سازمان­ ها می ­باشند.

  ظهور و بروز سیستم ­های اتوماسیون اداری که رشد چشمگیری در سازمان­های کشور داشته است، توانسته معضلات بسیار زیادی از سازمان­ ها را کاهش دهد یا از بین ببرد. سازمان­های نظام مهندسی نیز قطعاً با بهره­گیری از یک نرم افزار قابل اعتماد، مستحکم و قابل انعطاف که در طراحی و تولید آن از روشهای مهندسی بهره­ برداری شده باشد، می­ توانند بخش قابل توجهی از دغدغه­ های سازمانی را در انجام فرایند های اداری کاهش دهند.

  ورود «شرکت نرم ­افزاری آفاق» به این حوزه با هدف ذکر شده از سال 1384 و با مشارکت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم شروع شد؛ که تا کنون منجر به تولید بسته­ های نرم­ افزاری متعددی شده است که در استان­های متعددی همچون قم، لرستان و سمنان  به مرحله ­ی اجرا گذاشته شده است.

  یقیناً شرکت با تجربه­ ی حاصله از ارتباط با سازمان­ های نظام مهندسی ساختمان و با داشتن توان فنی قابل توجه (با داشتن رتبه­ ی 4 از شواری عالی انفورماتیک) می­ تواند به عنوان یک بازوی مشاوره به وزارت راه و شهرسازی، اعضای هیئت مدیره محترم سازمان ­ها و شورای مرکزی سازمان­ های نظام مهندسی ساختمان در زمینه­ ی تمامی نیازهای نرم افزاری و انفورماتیکی نقش قابل توجهی ایفاء کند.

  محصولات مرتبط با این حوزه در شرکت آفاق به شرح ذیل می ­باشند:

 

nezam nezam nezam

 

مشتریان حوزه اتوماسیون اداری